midimage-aktivity
+420 777 904 301
Tipy na aktivity Rezervovat

Pěší turistika
Tento styl cestování je asi nejvíce oblíbený a zároveň využívaný. Trasy jsou díky Klubu českých turistů velice dobře značené, některé tvoří i okruhy či naučné stezky. Zvláštní pozornost je věnována jejich popisu. Náročnost je zobrazena podle barevných značení v terénu, díky kterým je vidět, jak je trasa náročná a pro koho je určena. Protože je terén značně členitý, je nutné dbát zvýšené opatrnosti zejména při výstupu na skalnaté pahorky, fyzicky náročnější výstupy či frekventované silnice a úseky, kde by mohlo hrozit střetnutí s cyklisty.
Trasy pro pěší turistiku jsou značené Klubem českých turistů. Jednotlivě se od sebe odlišují podle barev, které určují jejich obtížnost. Trasy se dělí od nejméně náročných, které jsou vhodné pro méně zdatné turisty a lesní terén většinou tvoří pohodlné cesty až po trasy nejobtížnější zahrnující výstupy s různými převýšeními a délka trasy má charakter spíše celodenního cestování.

Cykloturistika
Pro sportovní nadšence, kteří preferují jízdu na kole před pěšími výlety, nabízí okolí chalupy velkou škálu cyklotras. Kola si lze zapůjčit přímo u nás (v ceně pronájmu chalupy)

Zajímavá místa v blízkém okolí: Úštěk, Mělník, Litoměřice a Terezín.

Lyžování
V zimě si můžete zalyžovat v Jizerských horách na severovýchodě České republiky.
O něco blíže, v Českém Středohoří jsou každoročně upravovány běžecké dráhy.
Běžecké lyže, hůlky a boty si lze rovněž bezplatně zapůjčit přímo u nás.